7 Şubat | Ogün Ağa’nın Doğumu

Bugün benim doğum günüm, bu güzel günde doğumumdan yada yaşamımdan değil tamamen doğum günümden yani 7 rakamından bahsetmek istiyorum.

7 rakamı benim için o kadar önemli bir rakam ki, her şey ona çıkıyor. Öncelikle kendi içimden geçenleri söyleyeyim, Trabzon 7 harften oluşur, Trabzon’un plaka kodu 61 dir, rakamlar toplamı 7’dir. Doğum yılım 92 ve rakamlar çıkarılırsa yine 7 rakamı elde edilir.

Şimdi gelelim 7 rakamının evrensel anlamda sırlarına.

Kurân’a göre Allah, yeri ve göğü 7 günde ve 7 tabaka halinde yarattı. Hac sırasında Kâbe’nin etrafında dolanma, Tavaf ve Safayla Merve tepeleri arasındaki koşu da 7 kere yapılır. Mekke’de belli bir mevkide hacı, 7 kere “Allah-u Ekber” diye bağırır, haccın sonunda şeytan 7 taşla taşlanır.

Tabiki daha bitmedi.

Zaman ölçüsü olarak da 7 rakamı çok önemlidir. Hafta 7 gündür, çocuklar ortalama 7 ayda süt dişlerini çıkarırlar, 7 yaşında düşürürler. 2×7 yaşında ergenliğe ulaşırlar.

Bir inanışa göre görünen ve görünmeyen alemler arasındaki ve kozmostaki rakam 7’dir. Tamamlanmışlığın, bütünlüğün, birliğin, göksel uyumun ve mükemmel uyumun sembolüdür 7.

Bunların dışında;

Gökkuşağı, 7 renktir
Büyük Ayı, 7 yıldızlıdır
Dünyada 7 kıta vardır
Gökyüzü 7 kattır
En çok tanınan ve bilinen gül, 7 veren güldür
Türkiye’nin 7 bölgesi vardır
Rio, Roma ve İstanbul 7 tepe üzerine kurulmuştur
Kızılderililerin 7 mevsimi vardır
Dünyanın 7 harikası vardır
Müzikte 7 nota vardır
7 temel renk vardır

Ve en güzeli, ATATÜRK 7 harftir.